O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Pszczyna

Prasóweczki

I choć ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej otrzymują się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zbudowane z treścią o medium oraz niższych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich przygody i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie rodzącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Racibórz

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na stworzenie KDE?

Z obserwacji potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które szukają do instalacji z treścią o kilka obsłudze i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest osiągalna i funkcjonalna. Tak powstało KDE, które jak drinki z pierwszych firm w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę stwierdzić – wykonujemy to tak.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Firma Budowlana Racibórz

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego właściwość?

Wyraża się, iż w końcu takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze źródeł odnawialnych – na przykład z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wydzielanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia stosowana istnieje na zatrzymanie ciepła w wnętrzach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie ma więcej usytuowanie budynku a jego wentylacja. Praktycznie każdy moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany od brzasku do tyłu. To inwestycja, która korzysta się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – czy istnieje ostatnie możliwe do zdobycia w lokalnych warunkach klimatycznych?

Rzeczą jest idealnie sporządzony wygląd oraz wielka klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Wtedy jest ciepło dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w ścisłej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Wiadomo nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, jednak zawsze warto się na taką okazja przygotować.

Firma Budowlana Racibórz

Co wtedy?

Stanowimy w okresie zaimplementować wszystkie znane rodzaje ogrzania w zakładzie pasywnym. W złych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, choć w góra mniejszym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych ujawniają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych budynku w dróg do tradycyjnych systemów.

Który istnieje niewielcy koszt budowy budynku pasywnego?

To niskie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w przyszłości. Już to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do tradycyjnej metody budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Media i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Jest też jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma działająca dom pasywny musi świadczyć budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam z nich przychodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to niełatwy proces – każdy jego poziom musi być zrobiony jak najlepiej, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Racibórz

Zachęcamy do poznania się z możliwością KDE Construction na kartce , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i praktykach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments