Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność stroną poprzez internet – gdy realizują to Europejczycy

Prasóweczki

Płatność stroną poprzez internet – gdy czynią to Europejczycy Płatność stroną poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania europejskiego rynku płatności. W produktu tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie oddziałują na targ sprzedaży online, z akcentem na płatności za zakupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za zakupy oraz przesyłki w Europie.

Płatność stroną poprzez internet to wybierana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” powstał na bazie danych z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) także wiedzy zebranych przez Payments Europe. Brał on kraje europejskie, w aktualnym podobnie Polskę.

Według badań mapy są preferowaną metodą płatności w Europie. Usuwają je także konsumenci, jak także handlowcy w przewodzie B2B. Otrzymywanie z kart wzrosło w ruchu ostatnich kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów czuje się komfortowo płacąc kartą. Jak dowodzi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko nowi gracze wchodzą wszystek porządek na targ, toż natomiast strony nadal umożliwiają ogromniejszą zaleta daną niż dowolna różna technologia płatności.
Płatność stroną poprzez internet – pomoce dla płacących i sprzedawców

Dziewięciu na dziesięciu konsumentów w Europie czuje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy zobowiązywało się to z obawami straty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszystkie powiązane spośród obecnym koszty. Kupujący wymieniają dodatkowa udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i również cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako kluczowe zalety płatności kartą w zderzeniu spośród niezwykłymi formami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz wjazd do znaczniejszej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a a inaczej

Dużo owocnym planem było zestawienie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online i offline. Różnice można zaobserwować na poniższej grafice.
Płatność stroną poprzez internet – gdy czynią to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Że tu między innymi, że w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i umów kredytowych (19%). Gotówka ma zaledwie 7% wszystkich płatności. W składach stacjonarnych gotówka wygrywa z kartami (23% vs. 19%).

Jeśli zapytamy o wybierane przez sprzedawców metody płatności, to mapy są na doskonałej książki (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są dopiero na głębszych pozycjach.

Jako rozrywkę można odebrać, że wartość jest delikatnie łatwa we Francji i Szwecji. W owych terenach płatności kartą wybierane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najbezpieczniejsza forma opłaty za zakupy. Europejscy detaliści poszukują oraz wdrażają nowoczesne formy płatności. Chodzi o dobro użytkownika, jakie stanowi oddawane jako trzeci najwyższy cel przy doborze dostawcy płatności w magazynie.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze oceniani przez Payments Europe, ponieważ chętnie uzyskują spośród nowoczesnych techniki. Lokalny rynek płatności i odznacza się, jeśli gra o adopcję nowych rozwiązań. Na wzór 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w obrębie może lubić płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów kieruje na transakcje zbliżeniowe jako na podstawową korzyść związaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla tego dynamizmu może funkcjonowań to, że od przodzie lat 90. Polska jest nieograniczona dla instytucji spośród różnych dziedzin Europy a świata. Kartą damy także zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeśli gra o zabezpieczenie ostatnie możliwości dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności stroną za bezpieczne.
Jeśli gra o wydania powiązane z kartami, to trzech na czterech użytkowników jest rozsądnych tego, że mogą odzyskać oni nasze pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) oraz w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można zakwalifikować do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie kasa i czek najlepiej chronią możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie kolei w perspektyw?

To jedynie stronę danych z opisu. Osiągają się w przed oraz dane dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Cały sezon sprawdzany istnieje podobnie rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze więc kolejne lekarstwa również style. Zaskakuje BLIK, jaki pozostał ulubiony przez polaków z racji swojej czystości oraz łatwości. Oczekujemy na odleglejsze ciekawe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments